Tomáš Kůdela - Plán akce

Tomáš Kůdela

yachting a expedice

Menu

Sociální sítě

Přidejte se

Březnová Biskaj 15.3.-27.3.2019
[obsazeno]

Gibraltarem do Středozemního moře 25.4.-5.5.2019
[obsazeno]

Z Cartageny na Baleáry 14.6.-24.6.2019
[obsazeno]

Letní plachtění z Mallorky na Menorku 27.6.-6.7.2019

Letní plachtění z Menorky na Sardinii 9.7.-18.7.2019

Z Malty na Krétu 2.8.-14.8.2019

Kolem Kréty na plachetnici 28.8.-6.9.2019
[obsazeno]

Podrobnosti

Staň se kapitánem

V rámci některých plaveb nabízím pro zájemce i praktický kurz yachtingu završený praktickou zkouškou pro získání vlastního kapitánského průkazu.

Čti více

VIP klub

Z Islandu na Hebridy a Skotskem do Irska 13.7.-2.8.2018

Obsah

„Pojďme prožít krásu drsného severního Atlantiku z paluby plachetnice“

Prožijte se mnou 21 dní na lodi při plavbě v délce cca 930 NM z Reykjavíku přes Hebridy a Skotsko do Irska v proměnlivých a drsných podmínkách severního Atlantského oceánu. Čeká nás expediční přeplavba s dlouhými etapami a několika zastávkami v plánovaných místech. K dobrodružné nátuře Islandu prostě počasí patří, a tak získáte další zkušenosti v náročnějších podmínkách. Procvičíme si terestrickou navigaci bez použití GPS, střídání hlídek, plánování přeplavbové trasy s využitím meteorologických dat. Pro zájemce o průkaz B – Yachmaster Offshore je možný zápočet uplutých námořních mil.

Cílem je plavba sama, každodenní střídání dne a noci, východů a západů slunce, pohled na nekonečnou vodní hladinu.

ilustrace

Co se naučíte:

Samostatně řídit loď pod plachtami.
Orientovat se v námořních mapách.
Používat moderní navigační přístroje.
Důvěřovat sami sobě i na širém moři.
Plánovat logistiku plavby.
Navigovat i klasicky bez GPS.

Co plavbou získáte:

Další míle a praxi v oblasti plavby 'B'.
Zkušenosti na otevřeném oceánu daleko od pevniny.
Poznáte sami sebe.
Získáte důvěru ve své schopnosti.
Plně vypnete z rutiny každodenního života a zrelaxujete.

Kdy a kam poplujeme?

Termín: 13.7.-2.8.2018

Plavba z Reykjavíku na Hebridy se zastávkami ve Skotsku a doplutím do irského Dublinu.

Naši plavbu zahájíme ve městě Reykjavík, kde se nachází letiště. Vzhledem k blízkosti polárního kruhu, je tu v létě téměř stále světlo.
První zastávka povede na souostroví Hebridy. Jsou to větrem ošlehané útesy s písečnými plážemi, na kterých budeme pravděpodobně sami. Ostrovy jsou plné zelených planin a mokřad.
Podíváme se i do Skotska, jehož krajinu mnozí považují za krásnější než v Norsku. Drsná země, mlha, skotské sukně a kdo ví, co nás všechno čeká.
Poslední místo, které navštívíme bude Irsko, které je lákadlem nejen svou přírodou, ale i celou řadou významných památek. Věděli jste, že celá řada z nich byla postavena dříve než egyptské pyramidy?


Jaké cíle své návštěvy na pevnině zvolíte, záleží čistě na vás. Každého z nás zajímá něco jiného, a tak vám dávám na svých plavbách prostor zažít přesně to, co nejvíce zajímá vás.

Itinerář

Pátek 13.7. v 18:00 hod. - nalodění v Reykjavíku
Sobota 14.7. - příprava na vyplutí a vyplutí
1. etapa - plavba 630 NM na Hebridy, přistání a cca 1denní průzkum ostrovů
2. etapa - plavba 150 NM do Skotska, plavba se zastávkami na pobřeží
3. atapa - plavba 150 NM do Irska, podle podmínek plavba a zastávky u pobřeží
Čtvrtek 2.8. v 10:00 hod. - vylodění v Dublinu

Vlastní plavba začíná naloděním v den, který je uveden jako začátek plavby. Bližší informace Vám zašleme e-mailem. Po nalodění se posádka společně dohodne a zajistí nákup potravin na plavbu.

mapa

Přihlásit se na plavbu.

Jakou lodí poplujeme?

podrobnosti o lodi

Jaká je cena a způsob dopravy?

Cena za účast na plavbě je stanovena ve výši:
1 osoba 47700 Kč

Cena je splatná okamžikem závazné rezervace místa na lodi. Storno pak již není možné, pouze za sebe najít náhradu, se kterou bude souhlasit kapitán. Cena neobsahuje vlastní dopravu na místo začátku plavby a dopravu z konce plavby zpět, poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu do lodi, případné dokoupení plynu na vaření a nákup zásob jídla. Technické náklady se dělí rovným dílem mezi všechny osoby na lodi. Náklady na jídlo se dělí rovným dílem mezi posádku, která stravuje kapitána. Předběžný odhad dodatečných nákladů na místě při 5-členné posádce je na osobu tento:

* technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 180 EUR
* potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 200 EUR

Dopravu na místo vyplutí a zpět z místa připlutí doporučujeme řešit letecky. Orientační cena zpáteční letenky Praha-Rekjavík, Dublin-Praha 8 000 Kč bez zavazadel. Platí pravidlo: čím dříve se letenky objednají, tím bývají levnější.

Jaké podmínky můžeme během plavby očekávat?

V červenci je průměrná teplota na Islandu 11 stupňů. Za plavby vítr však bude chladný a je třeba počítat i s bouřlivým počasím, kdy teplota větru v noci může klesat na několik stupňů nad nulou. To v prudkém větru a vodní tříšti znamená, že je potřeba se obléci teple jako na horách při -20 °C.

Jak plavba probíhá?

První den po příletu dojde k nalodění posádky na loď a společnému nákupu potravin na danou etapu. V průběhu tohoto a následujících dnů Vás postupně seznámím s lodí a vším, co je potřeba vědět. Dle domluvy posádky naplánujeme jednotlivé denní etapy, jak daleko a kam ten den poplujeme, výstupy na pevninu a další aktivity. Vše domluvíme tak, aby Vám to vyhovovalo, ale s respektováním povětrnostních podmínek a stavu moře. Taktika plavby a pořadí navštívených míst se proto bude odvíjet od aktuální meteorologické předpovědi. Po celou dobu plavby se posádka střídá v přípravě jídla a podílí se na ostatních činnostech potřebných k zajištění plavby.

Kapitánem na zkoušku:

Opravdové námořní zkušenosti. Většinou se člověk účastní plavby jenom jako člen posádky s malou zodpovědností. Nebo pluje na zaoceánské lodi s veškerým komfortem. Tím se ale nepotká ani sám se sebou, ani s mořem. Plavba se mu může zdát nezábavná, nevybočující z každodenní reality. Můj způsob plavby Vám chce otevřít dveře za … Tím, že sami máte možnost řídit loď. Tím, že sami můžete ovládat plachty a navigovat.

Plavba pod plachtami nás vtáhne do jiného světa, než je ten, který většinu z nás obklopuje. Problémy zůstávají daleko na břehu a jediné, co nás začne zajímat, je právě ten relaxující koloběh: plavba pod plachtami, vítr, slunce, jídlo, odpočinek.

Tou dobou se ti z Vás, kteří budou na lodi poprvé, budou těšit z vlastních již nabytých zkušeností v ovládání lodě a uspokojujících pocitů z toho, že právě Vy sami řídíte loď a neomylně ji vedete k cíli.

Nejčastější otázky:

Na co se nejvíce ptáte - zobrazit

Přihlásit se na plavbu.

všechny plavby