Tomáš Kůdela - Plán akce

Tomáš Kůdela

yachting a expedice

Menu

Sociální sítě

Přidejte se

Březnová Biskaj 15.3.-27.3.2019
[obsazeno]

Gibraltarem do Středozemního moře 25.4.-5.5.2019
[obsazeno]

Z Cartageny na Baleáry 14.6.-24.6.2019
[obsazeno]

Letní plachtění z Mallorky na Menorku 27.6.-6.7.2019

Letní plachtění z Menorky na Sardinii 9.7.-18.7.2019

Z Malty na Krétu 2.8.-14.8.2019

Kolem Kréty na plachetnici 28.8.-6.9.2019
[obsazeno]

Podrobnosti

Staň se kapitánem

V rámci některých plaveb nabízím pro zájemce i praktický kurz yachtingu završený praktickou zkouškou pro získání vlastního kapitánského průkazu.

Čti více

VIP klubIrskem kolem Fastnetu do Brestu
20.9.-5.10.2018

Obsah

„Pojďme se poprat s Keltským mořem začátkem podzimu“

Prožijte se mnou 15 dní na plavbě z irského Dublinu kolem irských břehů k legendární skále Fastnet a dále otevřeným oceánem až do Brestu.

Cílem je plavba sama, každodenní střídání dne a noci, východů a západů slunce, pohled na nekonečnou vodní hladinu.

ilustrace

Co se naučíte:

Samostatně řídit loď pod plachtami.
Orientovat se v námořních mapách.
Používat moderní navigační přístroje.
Důvěřovat sami sobě i na širém moři.
Počítat s proudy a přílivy, plánovat logistiku plavby.
Navigovat i klasicky bez GPS.

Co plavbou získáte:

Další míle a praxi v oblasti plavby 'B'.
Zkušenosti v přílivových vodách.
Poznáte sami sebe.
Získáte důvěru ve své schopnosti.
Plně vypnete z rutiny každodenního života a zrelaxujete.

Kdy a kam poplujeme?

Termín:
20.9.-5.10.2018

Plavba z Dublinu se zastávkami podél pobřeží Irska ke skále Fastnet a dále přeplavba do Brestu.

Naši plavbu zahájíme ve městě Dublin, kde se nachází letiště. Zajistíme zásoby pro plavbu a vyplujeme jižním kurzem. Budeme směřovat podél irského pobřeží k městu Cork. V průběhu plavby uděláme několik zastávek na místech, která nás zaujmou. Postupně doplujeme až k legendární skále s majákem Fastnet. Od této chvíle opustíme pobřeží a vyplujeme na nonstop etapu přes Keltské moře do Brestu.

Itinerář

Čtvrtek 20. 9. 2018 v 18:00 hod. - nalodění v Dublinu
Pátek 21. 7. - příprava na vyplutí a vyplutí
1. etapa - plavba 160 NM na jih kolem irských břehů k městu Cork, podle podmínek plavba a zastávky u pobřeží
2. etapa - plavba 80 NM ke skále Fastnet a poslední zastávka u irských břehů
3. etapa - plavba 300 NM do Brestu
Pátek 5. 10. v 10:00 hod. - vylodění v Brestu

Vlastní plavba začíná naloděním v den, který je uveden jako začátek plavby. Bližší informace Vám zašleme e-mailem. Po nalodění se posádka společně dohodne a zajistí nákup potravin na plavbu.

mapa

Přihlásit se na plavbu.

Jakou lodí poplujeme?

podrobnosti o lodi

Jaká je cena a způsob dopravy?

Cena za účast na plavbě je stanovena ve výši:
1 osoba 29000 Kč

Cena je splatná okamžikem závazné rezervace místa na lodi. Storno pak již není možné, pouze za sebe najít náhradu, se kterou bude souhlasit kapitán. Cena neobsahuje vlastní dopravu na místo začátku plavby a dopravu z konce plavby zpět, poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu do lodi, případné dokoupení plynu na vaření a nákup zásob jídla. Technické náklady se dělí rovným dílem mezi všechny osoby na lodi. Náklady na jídlo se dělí rovným dílem mezi posádku, která stravuje kapitána. Předběžný odhad dodatečných nákladů na místě při 5-členné posádce je na osobu tento:

* technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 90 EUR
* potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 150 EUR

Dopravu na místo vyplutí a zpět z místa připlutí doporučujeme řešit letecky a autobusem. Orientační cena letu Praha--Dublin od 1800 Kč a FlixBUS Brest--Praha 1600 Kč. Platí pravidlo: čím dříve se letenky objednají, tím bývají levnější.

Jaké podmínky můžeme během plavby očekávat?

Na podzim jsou u Irska průměrné teploty celkem příjemné. Denní průměrná maxima jsou 18 °C. Dešťové srážky jsou pro tuto oblast typické a je potřeba se připravit na to, že často i zmokneme. S postupem na jih průměrná teplota mírně poroste a u Brestu můžeme očekávat noční teploty okolo 10 °C a denní okolo 19 °C. Větry zde převládají jiho-západní, proto v první části plavby budeme často křižovat proti větru.

Jak plavba probíhá?

První den po příletu dojde k nalodění posádky na loď a společnému nákupu potravin na danou etapu. V průběhu tohoto a následujících dnů Vás postupně seznámím s lodí a vším, co je potřeba vědět. Dle domluvy posádky naplánujeme jednotlivé denní etapy, jak daleko a kam ten den poplujeme, výstupy na pevninu a další aktivity. Vše domluvíme tak, aby Vám to vyhovovalo, ale s respektováním povětrnostních podmínek a stavu moře. Taktika plavby a pořadí navštívených míst se proto bude odvíjet od aktuální meteorologické předpovědi. Po celou dobu plavby se posádka střídá v přípravě jídla a podílí se na ostatních činnostech potřebných k zajištění plavby.

Kapitánem na zkoušku:

Opravdové námořní zkušenosti. Většinou se člověk účastní plavby jenom jako člen posádky s malou zodpovědností. Nebo pluje na zaoceánské lodi s veškerým komfortem. Tím se ale nepotká ani sám se sebou, ani s mořem. Plavba se mu může zdát nezábavná, nevybočující z každodenní reality. Můj způsob plavby Vám chce otevřít dveře za … Tím, že sami máte možnost řídit loď. Tím, že sami můžete ovládat plachty a navigovat.

Plavba pod plachtami nás vtáhne do jiného světa, než je ten, který většinu z nás obklopuje. Problémy zůstávají daleko na břehu a jediné, co nás začne zajímat, je právě ten relaxující koloběh: plavba pod plachtami, vítr, slunce, jídlo, odpočinek.

Tou dobou se ti z Vás, kteří budou na lodi poprvé, budou těšit z vlastních již nabytých zkušeností v ovládání lodě a uspokojujících pocitů z toho, že právě Vy sami řídíte loď a neomylně ji vedete k cíli.

Nejčastější otázky:

Na co se nejvíce ptáte - zobrazit

Přihlásit se na plavbu.

všechny plavby