Tomáš Kůdela - Plán akce

Tomáš Kůdela

yachting a expedice

Menu

Sociální sítě

Přidejte sePlavba a kurz ve Slovinsku 2.3.-9.3.2021
[připravujeme]

Podrobnosti

Staň se kapitánem

V rámci některých plaveb nabízím pro zájemce i praktický kurz yachtingu završený praktickou zkouškou pro získání vlastního kapitánského průkazu.

Čti více

VIP klub

 

Z Izoly do Athén pod plachtami 15.4.-30.4.2021

Obsah

„Pojďme si pořádně zaplachtit“

Prožijte se mnou 16 dní na lodi při plavbě v délce cca 1000 NM ze slovinské Izoly až do Athén. Přeplavba s dlouhými vícedenními etapami a několika zastávkami v plánovaných místech. Poplujeme třemi moři, Jaderským, Jónským a Egejským. Při plavbě získáte další zkušenosti v náročnějších podmínkách. Procvičíme si terestrickou navigaci bez použití GPS, střídání hlídek, plánování přeplavbové trasy s využitím meteorologických dat (weather routing). Pro zájemce o průkaz B – Yachtmaster Offshore je možný zápočet uplutých námořních mil.

Cílem je plavba sama, každodenní střídání dne a noci, východů a západů slunce, pohled na nekonečnou vodní hladinu.

ilustrace

Co se naučíte:

Samostatně řídit loď pod plachtami.
Orientovat se v námořních mapách.
Používat moderní navigační přístroje.
Důvěřovat sami sobě i na širém moři.
Plánovat trasu s ohledem na počasí weather routing.
Plánovat logistiku plavby.
Navigovat i klasicky bez GPS.

Co plavbou získáte:

Další míle a praxi v oblasti plavby 'B'.
Poznáte sami sebe.
Získáte důvěru ve své schopnosti.
Plně vypnete z rutiny každodenního života a zrelaxujete.

Kdy a kam poplujeme?

Termín: 15.4.-30.4.2021

Plavba ze Slovinska Jaderským mořem na Korfu a dále kolem ostrova Peloponés až k Athénám.

Společně se potkáme v přístavu Izola. Vyplujeme Jaderským mořem mezi Itálií ze západní strany a z východní postupně mezi Chorvatskem, Černou Horou a Albánií. Pravděpodobně se zastavíme na Tremitských ostrovech. Připlujeme na ostrov Korfu, zde se přihlásíme do Řecka a Jónským mořem kolem poloostrva Peloponés vplujeme do Egejského moře. Na závěr přistaneme v Olympic marině jižně od města Lavrion nedaleko od Athén.

Itinerář

Čtvrtek 15.4.2021 v 16:00 hod. - nalodění posádky v Marina di Izola
1. etapa - plavba na Tremitské ostrovy.
2. etapa - proplutí Otranskou úžinou a doplutí na Korfu.
3. etapa - Jónským mořem kolem ostrova Peloponés se zastávkou na jeho jižním pobřeží.
4. etapa - Egejským mořem k Athénám.
Pátek 30.4.2021 v 10:00 hod. - vylodění posádky v Olympic marině u Lavrionu

Vlastní plavba začíná naloděním v den, který je uveden jako začátek plavby. Bližší informace Vám zašleme e-mailem. Po nalodění se posádka společně dohodne a zajistí nákup potravin na plavbu.

mapa

Přihlásit se na plavbu.

Jakou lodí poplujeme?

podrobnosti o lodi

Jaká je cena a způsob dopravy?

Cena za účast na plavbě je stanovena ve výši:
1 osoba 26105 Kč


Sleva 5 % při platbě do 31.10.2020.

Cena je splatná okamžikem závazné rezervace místa na lodi. Storno pak již není možné, pouze za sebe najít náhradu, se kterou bude souhlasit kapitán. Cena neobsahuje vlastní dopravu na místo začátku plavby a dopravu z konce plavby zpět, poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu do lodi, případné dokoupení plynu na vaření a nákup zásob jídla. Technické náklady se dělí rovným dílem mezi všechny osoby na lodi. Náklady na jídlo se dělí rovným dílem mezi posádku, která stravuje kapitána. Předběžný odhad dodatečných nákladů na místě při 5-členné posádce je na osobu tento:

* technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 100 EUR
* potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 100 EUR

Dopravu na místo vyplutí a zpět z místa připlutí doporučujeme řešit letecky. Platí pravidlo: čím dříve se letenky objednají, tím bývají levnější.

Jaké podmínky můžeme během plavby očekávat?

Pro plachtění je významný vítr a ten v tomto období zde bude v 80% foukat. V Jaderském moři budou patrně větry proměnlivé a časté bývá Jugo, to nám může první etapu hodně ztížit. Jónské moře nás však pravděpodobně uvítá zadním větrem neboť zde s pravděpodobností 70% převládá severozápadní a severní vítr kolem 4 Bf. V Egejském moři s vysokou pravděpodobností očekávám pro plavbu předoboční vítr 4-5 Bf. Možná si i pořádně zakřižujeme. Teploty vzduchu lze očekávat zpočátku 15°C v poledne a v noci by nemusely klesat pod 8°C. Také musíme počítat s dešťovými srážkami, kterých bude ubývat, jak budeme postupovat k jihu.

Jak plavba probíhá?

První den po příletu dojde k nalodění posádky na loď a společnému nákupu potravin na danou etapu. V průběhu tohoto a následujících dnů Vás postupně seznámím s lodí a vším, co je potřeba vědět. Dle domluvy posádky naplánujeme jednotlivé denní etapy, jak daleko a kam ten den poplujeme, výstupy na pevninu a další aktivity. Vše domluvíme tak, aby Vám to vyhovovalo, ale s respektováním povětrnostních podmínek a stavu moře. Taktika plavby a pořadí navštívených míst se proto bude odvíjet od aktuální meteorologické předpovědi. Po celou dobu plavby se posádka střídá v přípravě jídla a podílí se na ostatních činnostech potřebných k zajištění plavby.

Kapitánem na zkoušku:

Opravdové námořní zkušenosti. Většinou se člověk účastní plavby jenom jako člen posádky s malou zodpovědností. Nebo pluje na zaoceánské lodi s veškerým komfortem. Tím se ale nepotká ani sám se sebou, ani s mořem. Plavba se mu může zdát nezábavná, nevybočující z každodenní reality. Můj způsob plavby Vám chce otevřít dveře za … Tím, že sami máte možnost řídit loď. Tím, že sami můžete ovládat plachty a navigovat.

Plavba pod plachtami nás vtáhne do jiného světa, než je ten, který většinu z nás obklopuje. Problémy zůstávají daleko na břehu a jediné, co nás začne zajímat, je právě ten relaxující koloběh: plavba pod plachtami, vítr, slunce, jídlo, odpočinek.

Tou dobou se ti z Vás, kteří budou na lodi poprvé, budou těšit z vlastních již nabytých zkušeností v ovládání lodě a uspokojujících pocitů z toho, že právě Vy sami řídíte loď a neomylně ji vedete k cíli.

Nejčastější otázky:

Na co se nejvíce ptáte - zobrazit

Přihlásit se na plavbu.

všechny plavby