Tomáš Kůdela - Plán akce

Tomáš Kůdela

yachting a expedice

Menu

Sociální sítě

Přidejte seZ Rhodosu přes Kyklady do Athén 20.7.-31.7.2020
[zbývá 1 místo]

Plavba a kurz v Egejském moři 12.9.-19.9.2020

Z Athén do Izoly 21.9.-6.10.2020

Plavba a kurz ve Slovinsku 2.3.-9.3.2021
[připravujeme]

Z Izoly do Athén 15.4.-30.4.2021

Podrobnosti

Staň se kapitánem

V rámci některých plaveb nabízím pro zájemce i praktický kurz yachtingu završený praktickou zkouškou pro získání vlastního kapitánského průkazu.

Čti více

VIP klubEgejským mořem na plachetnici 28.4.-7.5.2020

Obsah

„Romantická místa ostrovů Kyklád“

Prožijte se mnou 10denní plavbu Egejským mořem v délce cca 300 NM z Lavrionu na řecké ostrovy Kyklád.

Vyplujeme od řecké pevniny Egejským mořem k ostrůvkům Kyklád. Poháněni větrem některé ostrovy obeplujeme, u některých se zdržíme. K zastávkám na kotvě budeme vyhledávat málo osídlená místa s romantickými zátokami. Poplujeme krátké etapy se zastávkami v zátokách na koupání a výstupy na pláže a pevninu.

Cílem je plavba sama, každodenní střídání dne a noci, východů a západů slunce, pohled na nekonečnou vodní hladinu.

ilustrace

Co se naučíte:

Samostatně řídit loď pod plachtami.
Orientovat se v námořních mapách.
Používat moderní navigační přístroje.
Důvěřovat sami sobě i na širém moři.

Co plavbou získáte:

Poznáte sami sebe.
Získáte důvěru ve své schopnosti.
Plně vypnete z rutiny každodenního života a zrelaxujete.

Kdo může plout?
- Každý, kdo má chuť aktivně zažít plavbu na plachetnici.
- Může to být i Tvoje první plavba v životě.

Kdy a kam poplujeme?

Termín: 28.4.-7.5.2020

Plavba v řeckých vodách od Athén na ostrůvky Kyklád a zpět plná koupání a výstupů na pevninu.

Společně se potkáme v Olympic marině jižně od města Lavrion.
Dále budeme směřovat ke Kykládským ostrovům. Na výběr budeme mít 30 větších ostrovů a asi 190 ostrůvků malých. Které z nich navštívíme, záleží především na počasí a dále na domluvě posádky. Každý z ostrovů má svou duši. Oslnivě bílé domky, dlážděné uličky, kostely s modrými kopulemi - tak to jsou Kyklády.

Itinerář

Úterý 28.4.2020 v 16:00 h - nalodění posádky v Olympic marině
Středa 29.4. - vyplutí východním směrem na ostrůvky Kyklád
Středa 6.5. - večer přistání v Olympic marině
Čtvrtek 7.5. - v 10:00 vylodění posádky

Vlastní plavba začíná naloděním v den, který je uveden jako začátek plavby. Bližší informace Vám zašleme e-mailem. Po nalodění se posádka společně dohodne a zajistí nákup potravin na plavbu.

mapa

Přihlásit se na plavbu.

Jakou lodí poplujeme?

podrobnosti o lodi

Jaká je cena a způsob dopravy?

Cena za účast na plavbě je stanovena ve výši:
1 osoba 16 400 Kč


Na tuto akci lze uplatnit věrnostní slevu - zobrazit podrobnosti

Cena je splatná okamžikem závazné rezervace místa na lodi. Storno pak již není možné, pouze za sebe najít náhradu, se kterou bude souhlasit kapitán. Cena neobsahuje vlastní dopravu na místo začátku plavby a dopravu z konce plavby zpět, poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu do lodi, případné dokoupení plynu na vaření a nákup zásob jídla. Technické náklady se dělí rovným dílem mezi všechny osoby na lodi. Náklady na jídlo se dělí rovným dílem mezi posádku, která stravuje kapitána. Předběžný odhad dodatečných nákladů na místě při 5-členné posádce je na osobu tento:

* technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 100 EUR
* potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 100 EUR

Dopravu na místo vyplutí a zpět z místa připlutí doporučujeme řešit letecky. Orientační cena zpáteční letenky Vídeň - Athény (ATH)je 2 300 Kč bez zavazadel. Z Athén dále pojedete do Olympic mariny u města Lavrion.

Jaké podmínky můžeme během plavby očekávat?

V Egejském moři na úrovni Athén lze v období května očekávat větry z různých směrů, ale s nejvyšší pravděpodobností převládá vítr ze severu. Průměrná teplota vzduchu bývá 21 °C. Moře po zimě bude ještě chladné, nicméně za jasných slunečných dní nás patrně stejně zláká ke koupání.

Jak plavba probíhá?

První den po příletu dojde k nalodění posádky na loď a společnému nákupu potravin na danou etapu. V průběhu tohoto a následujících dnů Vás postupně seznámím s lodí a vším, co je potřeba vědět. Dle domluvy posádky naplánujeme jednotlivé denní etapy, jak daleko a kam ten den poplujeme, výstupy na pevninu a další aktivity. Vše domluvíme tak, aby Vám to vyhovovalo, ale s respektováním povětrnostních podmínek a stavu moře. Taktika plavby a pořadí navštívených míst se proto bude odvíjet od aktuální meteorologické předpovědi. Po celou dobu plavby se posádka střídá v přípravě jídla a podílí se na ostatních činnostech potřebných k zajištění plavby.

Kapitánem na zkoušku:

Opravdové námořní zkušenosti. Většinou se člověk účastní plavby jenom jako člen posádky s malou zodpovědností. Nebo pluje na zaoceánské lodi s veškerým komfortem. Tím se ale nepotká ani sám se sebou, ani s mořem. Plavba se mu může zdát nezábavná, nevybočující z každodenní reality. Můj způsob plavby Vám chce otevřít dveře za … Tím, že sami máte možnost řídit loď. Tím, že sami můžete ovládat plachty a navigovat.

Plavba pod plachtami nás vtáhne do jiného světa, než je ten, který většinu z nás obklopuje. Problémy zůstávají daleko na břehu a jediné, co nás začne zajímat, je právě ten relaxující koloběh: plavba pod plachtami, vítr, slunce, jídlo, odpočinek.

Tou dobou se ti z Vás, kteří budou na lodi poprvé, budou těšit z vlastních již nabytých zkušeností v ovládání lodě a uspokojujících pocitů z toho, že právě Vy sami řídíte loď a neomylně ji vedete k cíli.

Nejčastější otázky:

Na co se nejvíce ptáte - zobrazit

Přihlásit se na plavbu.

všechny plavby