Tomáš Kůdela - Plán akce

Tomáš Kůdela

yachting a expedice

Menu

Sociální sítě

Přidejte se

Po řeckých ostrůvcích na plachetnici 24.6.-3.7.2020

Z Rhodosu přes Kyklady do Athén 20.7.-31.7.2020

Podrobnosti

Staň se kapitánem

V rámci některých plaveb nabízím pro zájemce i praktický kurz yachtingu završený praktickou zkouškou pro získání vlastního kapitánského průkazu.

Čti více

VIP klub

Z Athén kolem Kréty na Rhodos 6.7.-17.7.2020

Obsah

„Zažijte dobrodružství v Egejském moři.“

Prožijte se mnou 12denní plavbu Egejským mořem v délce cca 600 NM z Lavrionu kolem Kréty až na Rhodos.

Vyplujeme od řecké pevniny Egejským mořem na jih ke Krétě. Navštívíme oblast Gramvousa. K zastávkám na kotvě budeme vyhledávat málo osídlená místa s romantickými zátokami. Zastavíme se také v malebných řeckých městečkách. Poplujeme krátké i dlouhé etapy včetně nočních etap. Z Kréty proplujeme drsnou část moře, která je v místních mapách nazývána angry sea, na ostrov Karpathos. Plavbu zakončíme na ostrově Rhodos.

Cílem je plavba sama, každodenní střídání dne a noci, východů a západů slunce, pohled na nekonečnou vodní hladinu.

ilustrace

Co se naučíte:

Samostatně řídit loď pod plachtami.
Orientovat se v námořních mapách.
Používat moderní navigační přístroje.
Důvěřovat sami sobě i na širém moři.

Co plavbou získáte:

Poznáte sami sebe.
Získáte důvěru ve své schopnosti.
Plně vypnete z rutiny každodenního života a zrelaxujete.

Kdo může plout?
- Každý, kdo má chuť aktivně zažít plavbu na plachetnici.
- Může to být i Tvoje první plavba v životě.

Kdy a kam poplujeme?

Termín: 6.7.-17.7.2020

Plavba z Athén na Krétu a dál až na Rhodos plná koupání, výstupů na pevninu a dlouhých etap na moři.

Společně se potkáme v Olympic marině jižně od města Lavrion.
Zde si užijeme koupání ve smaragdové vodě jako v Karibiku. Dále budeme směřovat ke Krétě. U Kréty zakotvíme v romantickém místě Gramvousa, které je považováno za jedno z nejhezčích míst Řecka. Dále poplujeme kolem severního pobřeží Kréty se zastávkou v Chanii, jejíž malebné úzké uličky plné benátské a turecké architechtury na nás dýchnou svou historií. Nenecháme si ujít ani ostrůvek Spinalonga, který sloužil do r.1904 jako leposárium. Z Kréty poplujeme na ostrov Karpathos, kde uděláme další zastávku. Poslední etapou se dostaneme na ostrov Rhodos, který patří k nejoblíbenějším ostrovům Dedekanských ostrovů.

Itinerář

Pondělí 6.7.2020 v 16:00 h - nalodění posádky v Olympic marině
Úterý 7.7. - vyplutí jižním směrem na ostrov Kythnos, kotvení v zátoce
Středa 8.7. - plavba na Krétu
Čtvrtek 9.7. - přistání u Kréty - Gramvousa
Pátek 10.7. - doplutí do Chanie
Neděle 12.7. - doplutí do Spinalongy
Úterý 14.7. - přistání na ostrově Karpathos
Čtvrtek 16.7. - doplutí do Rhodos mariny
Pátek 17.7. - v 10:00 vylodění posádky

Vlastní plavba začíná naloděním v den, který je uveden jako začátek plavby. Bližší informace Vám zašleme e-mailem. Po nalodění se posádka společně dohodne a zajistí nákup potravin na plavbu.

mapa

Přihlásit se na plavbu.

Jakou lodí poplujeme?

podrobnosti o lodi

Jaká je cena a způsob dopravy?

Cena za účast na plavbě je stanovena ve výši:
1 osoba 17 640 Kč

Cena je splatná okamžikem závazné rezervace místa na lodi. Storno pak již není možné, pouze za sebe najít náhradu, se kterou bude souhlasit kapitán. Cena neobsahuje vlastní dopravu na místo začátku plavby a dopravu z konce plavby zpět, poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu do lodi, případné dokoupení plynu na vaření a nákup zásob jídla. Technické náklady se dělí rovným dílem mezi všechny osoby na lodi. Náklady na jídlo se dělí rovným dílem mezi posádku, která stravuje kapitána. Předběžný odhad dodatečných nákladů na místě při 5-členné posádce je na osobu tento:

* technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 100 EUR
* potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 100 EUR

Dopravu na místo vyplutí a zpět z místa připlutí doporučujeme řešit letecky. Orientační cena zpáteční letenky Praha - Athény (ATH) a Rhodos (RHO) - Praha je cca 6 500 Kč s odbaveným zavazadlem. Z Athén pojedete do Olympic mariny u města Lavrion.

Jaké podmínky můžeme během plavby očekávat?

V Egejském moři na naší trase lze v období července očekávat větry nejčastěji ze severu a severozápadu. Bezvětří zde nastává s nízkou pravděpodobností a to je ideální pro plavbu na plachetnici. Průměrné teploty vzduchu můžeme očekávat kolem 28°C.

Jak plavba probíhá?

První den po příletu dojde k nalodění posádky na loď a společnému nákupu potravin na danou etapu. V průběhu tohoto a následujících dnů Vás postupně seznámím s lodí a vším, co je potřeba vědět. Dle domluvy posádky naplánujeme jednotlivé denní etapy, jak daleko a kam ten den poplujeme, výstupy na pevninu a další aktivity. Vše domluvíme tak, aby Vám to vyhovovalo, ale s respektováním povětrnostních podmínek a stavu moře. Taktika plavby a pořadí navštívených míst se proto bude odvíjet od aktuální meteorologické předpovědi. Po celou dobu plavby se posádka střídá v přípravě jídla a podílí se na ostatních činnostech potřebných k zajištění plavby.

Kapitánem na zkoušku:

Opravdové námořní zkušenosti. Většinou se člověk účastní plavby jenom jako člen posádky s malou zodpovědností. Nebo pluje na zaoceánské lodi s veškerým komfortem. Tím se ale nepotká ani sám se sebou, ani s mořem. Plavba se mu může zdát nezábavná, nevybočující z každodenní reality. Můj způsob plavby Vám chce otevřít dveře za … Tím, že sami máte možnost řídit loď. Tím, že sami můžete ovládat plachty a navigovat.

Plavba pod plachtami nás vtáhne do jiného světa, než je ten, který většinu z nás obklopuje. Problémy zůstávají daleko na břehu a jediné, co nás začne zajímat, je právě ten relaxující koloběh: plavba pod plachtami, vítr, slunce, jídlo, odpočinek.

Tou dobou se ti z Vás, kteří budou na lodi poprvé, budou těšit z vlastních již nabytých zkušeností v ovládání lodě a uspokojujících pocitů z toho, že právě Vy sami řídíte loď a neomylně ji vedete k cíli.

Nejčastější otázky:

Na co se nejvíce ptáte - zobrazit

Přihlásit se na plavbu.

všechny plavby