TK - témata přednášek

Témata promítání a přednášek pro školy a školky

Tyto přednášky vznikly speciálně pro děti od 3 až do 18 let věku a jejich cílem je podpořit v dětech jejich sebedůvěru, touhu po vědění a cílevědomost. Děti se seznámí s tématem jachtingu a aktivně se mohou zapojit do diskuze. Přednášky jsou uzpůsobeny věkové vyspělosti dětí, a proto jsou rozděleny do 4 kategorií:

Délka přednášky je volena s ohledem na věk dětí.

Délka samotné přednášky pro MŠ je 45 min. V průběhu předášky dávám dětem prostor na jejich dotazy v časové dotaci cca dalších 20 min.

Délka přednášky pro SŠ je 60 min, dále nechám prostor na diskuzi cca 30 min.

Všechny mé přednášky jsou doprovázeny dataprojekcí v podobě filmu.Výhodou je, pokud se přednáška může uskutečnit přímo u Vás ve školce či škole a dojde tak k minimálnímu narušení Vašeho programu dne. Případně je možné domluvit i jiné místo uskutečnění přednášky. V případě velkého množství dětí, je možné uskutečnit více přednášek po sobě. Předášky jsou pojaty jako film, doprovázený mým vyprávěním a autentickou hudbou.

Co k přednášce potřebuji?

Obecně mi stačí učebna či aula s plátnem na promítání (případně bílá zeď), kterou je možné dobře zatemnit. Elektrická zásuvka 230V. Dataprojektor a techniku si vozím vlastní.

Cena

Cena jedné přednášky je 50 Kč/žáka včetně DPH při minimálním počtu 50 diváků. Případně je možné se domluvit na smluvní částce při mimořádném počtu diváků.

Přednáška pro SŠ: Nic není nemožné aneb splněný sen

Přednáška je nejen o tom, jak je důležité jít za svým snem a nevzdávat se, ale i o všech nezbytnostech, které je nutné u plavby na plachetnici dopředu promyslet a naplánovat. Ať už je to trasa a meteorologie, zásoby potravin, příprava na nouzové situace, ale i vstupní formality do země a samozřejmě nebudou chybět záběry z průběhu plavby.

Přednáška pro ZŠ: Svět na vodě aneb krásy oceánu

Přednášku doporučujeme rozdělit pro žáky prvního a druhého stupně ZŠ. Pokud je požadavek na jednu společnou přednášku, jsme schopni ji uzpůsobit.

Přednáška pro I. stupeň ZŠ představuje rozšíření přednášky pro MŠ. Povíme si, čím to je, že loď pluje. Trochu zabrouzdáme i na mapu Světa a ukážeme si trasu plavby. Ukážeme si rybky, které jsme potkali u korálových útesů, ale hlavně si vysvětlíme, proč je důležité plnit si své sny a jak toho dosáhnout. Dotkneme se i strachu, který je schovaný v každém z nás a odpovíme Ti na otázku, jak si s ním poradit. Přiblížíme si i život na lodi. Ukážeme si, jak na lodi vařit, aby tě nezasáhl letící hrnec místností či jak nelehký úkol je nalít si čaj do hrníčku.

Přednáška pro II. stupeň ZŠ je již více zaměřena prakticky. Povíme si, jak je důležité věnovat čas plánování plavby. Neustále sledovat předpověď počasí, jak plánovat zásoby potravin abychom měli co jíst, ale zároveň je i kam uskladnit. Na mapě si podrobně ukážeme, které ostrovy jsme navštívili a povíme si o některých jejich zvláštnostech, představíme Ti fregatku s nafouklým červeným vakem a rybky u korálových útesů. Zaměříme se i na bezpečnost na lodi, ale hlavně si to všichni společně užijeme!

Přednáška pro MŠ: Dobrodružství na plachetnici aneb přeplavba Atlantiku

Jak vlastně vypadá plachetnice? A kolik Ti musí být, abys na ní mohl plout? Proč má plachetnice kýl? Na tyto otázky a mnohé další Ti odpovím ve svém vyprávění. Společně se podíváme kudy vedla moje cesta přes Atlantik a jak jsem si splnil svůj sen. Zastavíme se v Karibiku, zašnorchlujeme si, seznámi se s fregatkami, a pak nastane to pravé dobrodružství. Zůstanu na své lodi sám a vezmu Tě s sebou na cestu zpět do Evropy. Připrav se na to, že to bude náročné – nebudeme moc spát a čeká nás mnoho práce na lodi, dokonce se nám rozbije autopilot, ale společnými silami vše zvládneme!

Chcete abychom přednášku uskutečnili právě u vás?

Kontaktujte nás