Tomáš Kůdela - Plán akce

Tomáš Kůdela

yachting a expedice

Menu

Sociální sítě

Přidejte se

Staň se kapitánem

V rámci některých plaveb nabízím pro zájemce i praktický kurz yachtingu završený praktickou zkouškou pro získání vlastního kapitánského průkazu.

Čti více

VIP klub

Kolem Kréty na plachetnici 28.8.-6.9.2019

Obsah

„Romantická místa Jižních Kyklad“

Prožijte se mnou 10denní plavbu po řeckých ostrovech.

Poplujeme z ostrova Kréta Egejským mořem k řeckým ostrůvkům Jižních Kyklad. Poháněni větrem některé ostrovy severně od Kréty obeplujeme, u některých se zdržíme. K zastávkám na kotvě budeme vyhledávat málo osídlená místa s romantickými zátokami. Poplujeme krátké etapy se zastávkami v zátokách na koupání a výstupy na pláže a pevninu.

Cílem je plavba sama, každodenní střídání dne a noci, východů a západů slunce, pohled na nekonečnou vodní hladinu.

ilustrace

Co se naučíte:

Samostatně řídit loď pod plachtami.
Orientovat se v námořních mapách.
Používat moderní navigační přístroje.
Důvěřovat sami sobě i na širém moři.

Co plavbou získáte:

Poznáte sami sebe.
Získáte důvěru ve své schopnosti.
Plně vypnete z rutiny každodenního života a zrelaxujete.

Kdo může plout?
- Každý, kdo má chuť aktivně zažít plavbu na plachetnici.
- Může to být i Tvoje první plavba v životě.

Kdy a kam poplujeme?

Termín: 28.8.-6.9.2019

Plavba z Kréty na ostrůvky Jižních Kyklad a zpět plná koupání a výstupů na pevninu.

Společně se potkáme v marině Agios Nikolaos ve stejnojmenném městě. Přístav je spojen úzkým průlivem s jezerem Voulismeni, kde se dle legendy koupala bohyně Athéna.
Dále budeme směřovat ke Kykládským ostrovům. Na výběr budeme mít 30 větších ostrovů a asi 190 ostrůvků malých. Které z nich navštívíme, záleží především na počasí a dále na domluvě posádky. Každý z ostrovů má svou duši. Oslnivě bílé domky, dlážděné uličky, kostely s modrými kopulemi - tak to jsou Kyklády.

Itinerář

Středa 28.8.2019 v 16:00 h - nalodění posádky na ostrově Kréta v marině Ag. Nikolaos
Čtvrtek 29.8. - vyplutí severním směrem na ostrůvky jižních Kyklád
Čtvrtek 5.9. - přistání na ostrově Kréta v marině Ag. Nikolaos
Pátek 6.9. - v 10:00 vylodění posádky

Vlastní plavba začíná naloděním v den, který je uveden jako začátek plavby. Bližší informace Vám zašleme e-mailem. Po nalodění se posádka společně dohodne a zajistí nákup potravin na plavbu.

mapa

Přihlásit se na plavbu.

Jakou lodí poplujeme?

podrobnosti o lodi

Jaká je cena a způsob dopravy?

Cena za účast na plavbě je stanovena ve výši:
1 osoba 16 300 Kč

Cena je splatná okamžikem závazné rezervace místa na lodi. Storno pak již není možné, pouze za sebe najít náhradu, se kterou bude souhlasit kapitán. Cena neobsahuje vlastní dopravu na místo začátku plavby a dopravu z konce plavby zpět, poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu do lodi, případné dokoupení plynu na vaření a nákup zásob jídla. Technické náklady se dělí rovným dílem mezi všechny osoby na lodi. Náklady na jídlo se dělí rovným dílem mezi posádku, která stravuje kapitána. Předběžný odhad dodatečných nákladů na místě při 5-členné posádce je na osobu tento:

* technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 150 EUR
* potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 100 EUR

Dopravu na místo vyplutí a zpět z místa připlutí doporučujeme řešit letecky. Doporučujeme koupit letenky Praha-Heraklion (HER) a zpět. Orientační cena letenky je 5 700 Kč bez zavazedel. Z Heraklionu se lze do mariny Agios Nikolaos dopravit autobusem.

Jaké podmínky můžeme během plavby očekávat?

V Egejském moři u Kréty lze v letním období očekávat severní vítr meltemi, který se začíná zvedat ráno a přes den sílí. Dopoledne začíná jako mírný vítr s rychlostí 10 kn a přes den se stupňuje k 25 kn. Meltemi je vítr suchý a teplý, který přirozeným způsobem ochlazuje rozpálenou krajinu a činí pobyt na řeckých ostrovech příjemnějším. V odpoledních hodinách lze také očekávat západní vítr maistro, který je ideální pro plachtění. Moře bude prohřáté a lze předpokládat jeho teplotu nad 25 °C.

Jak plavba probíhá?

První den po příletu dojde k nalodění posádky na loď a společnému nákupu potravin na danou etapu. V průběhu tohoto a následujících dnů Vás postupně seznámím s lodí a vším, co je potřeba vědět. Dle domluvy posádky naplánujeme jednotlivé denní etapy, jak daleko a kam ten den poplujeme, výstupy na pevninu a další aktivity. Vše domluvíme tak, aby Vám to vyhovovalo, ale s respektováním povětrnostních podmínek a stavu moře. Taktika plavby a pořadí navštívených míst se proto bude odvíjet od aktuální meteorologické předpovědi. Po celou dobu plavby se posádka střídá v přípravě jídla a podílí se na ostatních činnostech potřebných k zajištění plavby.

Kapitánem na zkoušku:

Opravdové námořní zkušenosti. Většinou se člověk účastní plavby jenom jako člen posádky s malou zodpovědností. Nebo pluje na zaoceánské lodi s veškerým komfortem. Tím se ale nepotká ani sám se sebou, ani s mořem. Plavba se mu může zdát nezábavná, nevybočující z každodenní reality. Můj způsob plavby Vám chce otevřít dveře za … Tím, že sami máte možnost řídit loď. Tím, že sami můžete ovládat plachty a navigovat.

Plavba pod plachtami nás vtáhne do jiného světa, než je ten, který většinu z nás obklopuje. Problémy zůstávají daleko na břehu a jediné, co nás začne zajímat, je právě ten relaxující koloběh: plavba pod plachtami, vítr, slunce, jídlo, odpočinek.

Tou dobou se ti z Vás, kteří budou na lodi poprvé, budou těšit z vlastních již nabytých zkušeností v ovládání lodě a uspokojujících pocitů z toho, že právě Vy sami řídíte loď a neomylně ji vedete k cíli.

Nejčastější otázky:

Na co se nejvíce ptáte - zobrazit

Přihlásit se na plavbu.

všechny plavby