TK - plán akce  

Plavba za vlastní individualitou 24.6.-3.7.2022

Přihláška na plavbu:

Plavba za vlastní individualitou

„Pojďme se hluboce poznat..., najít něco víc...“

Prožijte se mnou plutí po moři, které samo o sobě je meditace. Plutí je o překonání vlastních hranic, kdy člověk musí překročit svůj vlastní stín, bojovat s přírodními živly, zapomenout na starosti, které ho trápí v běžném životě. Na plavbě neřešíte mobil, práci, čas… Prostě plujete jako členové posádky, ovládáte loď a přijímáte podmínky, které vám příroda nachystá.

Vydejte se na plavbu pokud hledáte ve svém životě něco víc. Ať je to hledání hlubšího poznání, větší svobody, rozšíření vědomí nebo řešení životní situace.

Cílem je plavba sama, každodenní střídání dne a noci, východů a západů slunce, pohled na nekonečnou vodní hladinu.

ilustrace

Co se naučíte:

Samostatně řídit loď pod plachtami.
Orientovat se v námořních mapách.
Používat moderní navigační přístroje.
Důvěřovat sami sobě i na širém moři.

Co plavbou získáte:

Více sami sebe poznáte.
Poznáte své limity a možná je posunete.
Posílíte důvěru sami v sebe.
Nový, jiný pohled sám na sebe a věci kolem.

Kdy a kam poplujeme?

Termín: 24.6.-3.7.2022

Plavba v Tyrhénským mořem na Sardinii a zpět proložená sebepoznávacími technikami.

Společně se potkáme v Nautilus marině u Říma ve městě Fiumicino. Vypneme své mobilní telefony a vyplujeme dlouhou etapou cca 35 hodin k Sardinii. U Sardinie budeme vyhledávat klidná neosídlená místa, kde více zůstaneme sami u sebe. Prostě poplujeme a budeme přijímat podmínky, které nám příroda nachystá. Jen samotná plavba vás může změnit. Já vám při tom ale pomůžu.

Tak trochu jiná plavba - meditační

Vytvoříme velmi malou skupinu, která mi umožní s každým z vás individuálně pracovat. Pokud jezdíte na kurzy osobního rozvoje, často si berete svou práci sebou. Tady to nepůjde, vypneme technologie, které nás propojují s okolním světem. Tím se daleko více uvolníte a může dojít k vaší transformaci. Odevzdáte se vesmíru a budete jen vnímat krásu, která je kolem vás.

Plavba spojená s meditacemi bude vedena prožitkovým způsobem tak, abyste si získané zkušenosti mohli snadno přenést do svého života. Budeme společně sdílet vaše pocity, tvořit záměry a já vás budu aktivně meditacemi provázet. Budeme pracovat s myslí, s její vědomou i nevědomou stránkou. Hledat co nás v životě nevědomě ovládá a jak to poznat, změnit a žít. Podívejte se na reportáž z týdenní plavby spojené s meditacemi.

Akce je vhodná i pro ty, kteří nemají s meditacemi ani plavbou žádné zkušenosti.

Itinerář

Pátek 24.6.2022 v 16:00 h - nalodění posádky v Nautilus marině
Sobota 25.6. - vyplutí západním směrem na Sardinii
Sobota 2.7. - večer přistání v Nautilus marině
Neděle 3.7. - v 10:00 vylodění posádky

Navíc si na tuto plavbu vezměte:

Vlastní plavba začíná naloděním v den, který je uveden jako začátek plavby. Bližší informace Vám zašleme e-mailem. Po nalodění se posádka společně dohodne a zajistí nákup potravin na plavbu.

mapa
  • Jakou lodí poplujeme?

Jaká je cena a způsob dopravy?

Cena za účast na plavbě je stanovena ve výši:
1 osoba 18000 Kč

Cena je splatná okamžikem závazné rezervace místa na lodi. Storno pak již není možné, pouze za sebe najít náhradu, se kterou bude souhlasit kapitán. Cena neobsahuje vlastní dopravu na místo začátku plavby a dopravu z konce plavby zpět, poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu do lodi, případné dokoupení plynu na vaření a nákup zásob jídla. Technické náklady se dělí rovným dílem mezi všechny osoby na lodi. Náklady na jídlo se dělí rovným dílem mezi posádku, která stravuje kapitána. Předběžný odhad dodatečných nákladů na místě při 5-členné posádce je na osobu tento:

* technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 100 EUR
* potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 120 EUR

Dopravu na místo vyplutí a zpět z místa připlutí doporučujeme řešit autem nebo letecky. Z Prahy do Říma je vhodné letět přímým letem. Nebo si udělejte výlet vlastním autem. Transfer z letiště ve Fiumicinu do mariny doporučuji taxíkem. Z letiště je to asi 3 km.

Jaké podmínky můžeme během plavby očekávat?

V Tyrhénském moři na naší trase lze v období začátku léta očekávat proměnlivé větry z různých směrů, více však větry ze západu a jihozápadu. Můžeme také očekávat i bezvětří. Tedy budeme se učit přijmout podmínky jaké nastanou a pracovat s nimi. Průměrné teploty vzduchu ve dne můžeme očekávat kolem 26°C a i moře bude již vyhřáté k 23°C.

Jak plavba probíhá?

První den po příletu dojde k nalodění posádky na loď a společnému nákupu potravin na danou etapu. V průběhu tohoto a následujících dnů Vás postupně seznámím s lodí a vším, co je potřeba vědět. Dle domluvy posádky naplánujeme jednotlivé denní etapy, jak daleko a kam ten den poplujeme, výstupy na pevninu a další aktivity. Vše domluvíme tak, aby Vám to vyhovovalo, ale s respektováním povětrnostních podmínek a stavu moře. Taktika plavby a pořadí navštívených míst se proto bude odvíjet od aktuální meteorologické předpovědi. Po celou dobu plavby se posádka střídá v přípravě jídla a podílí se na ostatních činnostech potřebných k zajištění plavby.

Kapitánem na zkoušku:

Opravdové námořní zkušenosti. Většinou se člověk účastní plavby jenom jako člen posádky s malou zodpovědností. Nebo pluje na zaoceánské lodi s veškerým komfortem. Tím se ale nepotká ani sám se sebou, ani s mořem. Plavba se mu může zdát nezábavná, nevybočující z každodenní reality. Můj způsob plavby Vám chce otevřít dveře za … Tím, že sami máte možnost řídit loď. Tím, že sami můžete ovládat plachty a navigovat.

Plavba pod plachtami nás vtáhne do jiného světa, než je ten, který většinu z nás obklopuje. Problémy zůstávají daleko na břehu a jediné, co nás začne zajímat, je právě ten relaxující koloběh: plavba pod plachtami, vítr, slunce, jídlo, odpočinek.

Tou dobou se ti z Vás, kteří budou na lodi poprvé, budou těšit z vlastních již nabytých zkušeností v ovládání lodě a uspokojujících pocitů z toho, že právě Vy sami řídíte loď a neomylně ji vedete k cíli.