Tomáš Kůdela - Plán akce

Tomáš Kůdela

yachting a expedice

Menu

Sociální sítě

Přidejte sePlavba a kurz kolem Kréty 4.10.-12.10.2019
[zbývá 1 místo]

Podrobnosti

Staň se kapitánem

V rámci některých plaveb nabízím pro zájemce i praktický kurz yachtingu završený praktickou zkouškou pro získání vlastního kapitánského průkazu.

Čti více

VIP klub

 

Z Cartageny na Baleáry 14.6.-24.6.2019

Obsah

„Prozkoumej Středozemní moře“

Prožijte se mnou 11denní plavbu ze španělské Cartageny v rozsahu přibližně 300 NM.

Plavba Středozemním mořem z Cartageny na ostrov Formentera. Dále doplutí na neosídlený ostrov Cabrera a z něj podél pobřeží Mallorky
až do přístavu v Palmě. Plavba se zastávkami na koupání v zátokách
a výstupy na pláže a pevninu. Plavba je vhodná i pro děti.

Cílem je plavba sama, každodenní střídání dne a noci, východů a západů slunce, pohled na nekonečnou vodní hladinu.

ilustrace

Co se naučíte:

Samostatně řídit loď pod plachtami.
Orientovat se v námořních mapách.
Používat moderní navigační přístroje.
Důvěřovat sami sobě i na širém moři.

Co plavbou získáte:

Poznáte sami sebe.
Získáte důvěru ve své schopnosti.
Plně vypnete z rutiny každodenního života a zrelaxujete.

Kdo může plout?
- Každý, kdo má chuť aktivně zažít plavbu na plachetnici.
- Může to být i Tvoje první plavba v životě.
- Rodiny s dětmi.

Na této plavbě s námi bude můj osmiletý syn. Tomášek pluje od svých dvou měsíců a za tu dobu se stal zkušeným námořníkem. Považuji za vhodné na tuto skutečnost upozornit.

Kdy a kam poplujeme?

Termín: 14.6.-24.6.2019

Plavba ze španělské Cartageny na Baleárské ostrovy.


Itinerář

Pátek 14.6.2019 v 16:00 h - nalodění posádky v marině Cartagena
Sobota 15.6. - plavba 145 NM na ostrov Formentera
Pondělí 17.6. - kotvení a koupání u Formentery
Úterý 18.6. - plavba 80 NM na ostrov Cabrera
Středa 19.6. - ostrov Cabrera (výlety a koupání)
Čtvrtek 20.6. - ostrov Cabrera (jeskyně a koupání)
Pátek 21.6. - plavba k Mallorce a postupně podél pobřeží se zastávkami na kotvě do Palmy
Neděle 23.6. - přistání v Palmě
Pondělí 24.6. - v 10:00 vylodění posádky

Vlastní plavba začíná naloděním v den, který je uveden jako začátek plavby. Bližší informace Vám zašleme e-mailem. Po nalodění se posádka společně dohodne a zajistí nákup potravin na plavbu.

mapa

Přihlásit se na plavbu.

Jakou lodí poplujeme?

podrobnosti o lodi

Jaká je cena a způsob dopravy?

Cena za účast na plavbě je stanovena ve výši:
1 osoba 15 000 Kč
dítě 6 - 10 let 10 000 Kč
dítě do 6 let 7 000 Kč

Cena je splatná okamžikem závazné rezervace místa na lodi. Storno pak již není možné, pouze za sebe najít náhradu, se kterou bude souhlasit kapitán. Cena neobsahuje vlastní dopravu na místo začátku plavby a dopravu z konce plavby zpět, poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu do lodi, případné dokoupení plynu na vaření a nákup zásob jídla. Technické náklady se dělí rovným dílem mezi všechny osoby na lodi. Náklady na jídlo se dělí rovným dílem mezi posádku, která stravuje kapitána. Předběžný odhad dodatečných nákladů na místě při 5-členné posádce je na osobu tento:

* technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 150 EUR
* potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 100 EUR

Dopravu na místo vyplutí a zpět z místa připlutí doporučujeme řešit letecky. Orientační cena zpáteční letenky bez zavazadel Praha-Alicante a Palma-Praha je 6 000 Kč. Platí pravidlo: čím dříve se letenky objednají, tím bývají levnější.
Z letiště Alicante se do Cartageny dostanete autobusem (s přestupem v Marcii). Orientační cena je 5 EUR.

Hlídání dětí na vaší dovolené: Pro vaše pohodlí vám nabízíme hlídání vašich ratolestí. Vy si tak můžete zajít na romantickou večeři nebo na výlet. Cena za hlídání je 200 Kč/h (1 dítě), 250 Kč/h (2 a více dětí).

Jaké podmínky můžeme během plavby očekávat?

V oblasti Baleárských ostrovů se v létě teploměr vyšplhá v průměru k 25 °C, nejvyšší teploty dosahují i 35 °C. Díky mořskému vánku jsou však i takto vysoké teploty lehce snesitelné. Baleárské ostrovy mají větší rozmary, co se stálosti počasí týká. V létě se občas objeví jemný déšť, ale převládají slunečné dny.

Jak plavba probíhá?

První den po příletu dojde k nalodění posádky na loď a společnému nákupu potravin na danou etapu. V průběhu tohoto a následujících dnů Vás postupně seznámím s lodí a vším, co je potřeba vědět. Dle domluvy posádky naplánujeme jednotlivé denní etapy, jak daleko a kam ten den poplujeme, výstupy na pevninu a další aktivity. Vše domluvíme tak, aby Vám to vyhovovalo, ale s respektováním povětrnostních podmínek a stavu moře. Taktika plavby a pořadí navštívených míst se proto bude odvíjet od aktuální meteorologické předpovědi. Po celou dobu plavby se posádka střídá v přípravě jídla a podílí se na ostatních činnostech potřebných k zajištění plavby.

Kapitánem na zkoušku:

Opravdové námořní zkušenosti. Většinou se člověk účastní plavby jenom jako člen posádky s malou zodpovědností. Nebo pluje na zaoceánské lodi s veškerým komfortem. Tím se ale nepotká ani sám se sebou, ani s mořem. Plavba se mu může zdát nezábavná, nevybočující z každodenní reality. Můj způsob plavby Vám chce otevřít dveře za … Tím, že sami máte možnost řídit loď. Tím, že sami můžete ovládat plachty a navigovat.

Plavba pod plachtami nás vtáhne do jiného světa, než je ten, který většinu z nás obklopuje. Problémy zůstávají daleko na břehu a jediné, co nás začne zajímat, je právě ten relaxující koloběh: plavba pod plachtami, vítr, slunce, jídlo, odpočinek.

Tou dobou se ti z Vás, kteří budou na lodi poprvé, budou těšit z vlastních již nabytých zkušeností v ovládání lodě a uspokojujících pocitů z toho, že právě Vy sami řídíte loď a neomylně ji vedete k cíli.

Nejčastější otázky:

Na co se nejvíce ptáte - zobrazit

Přihlásit se na plavbu.

všechny plavby