Tomáš Kůdela - Plán akce

Tomáš Kůdela

yachting a expedice

Menu

Sociální sítě

Přidejte seZ Rhodosu přes Kyklady do Athén 20.7.-31.7.2020
[zbývá 1 místo]

Plavba a kurz v Egejském moři 12.9.-19.9.2020

Z Athén do Izoly 21.9.-6.10.2020

Plavba a kurz ve Slovinsku 2.3.-9.3.2021
[připravujeme]

Z Izoly do Athén 15.4.-30.4.2021

Podrobnosti

Staň se kapitánem

V rámci některých plaveb nabízím pro zájemce i praktický kurz yachtingu završený praktickou zkouškou pro získání vlastního kapitánského průkazu.

Čti více

VIP klubZ Rhodosu na ostrovy Kyklád a do Athén 20.7.-31.7.2020

Obsah

„Zažijte dobrodružství v Egejském moři.“

Prožijte se mnou 12denní plavbu Egejským mořem v délce cca 550 NM z Rhodosu po ostrovech Kyklád do Lavrionu u Athén.

Vyplujeme z ostrova Rhodos Egejským mořem na Kykladské ostrovy. K zastávkám na kotvě budeme vyhledávat málo osídlená místa s romantickými zátokami. Zastavíme se také v malebných řeckých městečkách. Poplujeme krátké i dlouhé etapy včetně nočních etap. Započtení uplutých námořních mil pro zájemce o průkaz B – Yachtmaster Offshore je samozřejmostí. Plavbu zakončíme v Olympic marině u města Lavrion nedaleko Athén.

Cílem je plavba sama, každodenní střídání dne a noci, východů a západů slunce, pohled na nekonečnou vodní hladinu.

ilustrace

Co se naučíte:

Samostatně řídit loď pod plachtami.
Orientovat se v námořních mapách.
Používat moderní navigační přístroje.
Důvěřovat sami sobě i na širém moři.

Co plavbou získáte:

Poznáte sami sebe.
Získáte důvěru ve své schopnosti.
Plně vypnete z rutiny každodenního života a zrelaxujete.

Kdo může plout?
- Každý, kdo má chuť aktivně zažít plavbu na plachetnici.
- Může to být i Tvoje první plavba v životě.

Kdy a kam poplujeme?

Termín: 20.7.-31.7.2020

Plavba z Rhodosu plná koupání, výstupů na pevninu a dlouhých etap na moři po ostrůvcích Kyklád do Lavrionu u Athén.

Společně se potkáme v Rhodes marina na ostrově Rhodos.
Dále budeme směřovat ke Kykládským ostrovům. Na výběr budeme mít 30 větších ostrovů a asi 190 ostrůvků malých. Které z nich navštívíme, záleží především na počasí a dále na domluvě posádky. Každý z ostrovů má svou duši. Oslnivě bílé domky, dlážděné uličky, kostely s modrými kopulemi - tak to jsou Kyklády. Poslední etapou se dostaneme na řeckou pevninu u města Lavrion.

Itinerář

Pondělí 20.7.2020 v 16:00 h - nalodění posádky v Rhodos mariny
Úterý 21.7. - vyplutí východním směrem na ostrovy Kyklád
Čtvrtek 30.7. - doplutí do Olympic mariny
Pátek 31.7. - v 10:00 vylodění posádky v Olympic marině

Vlastní plavba začíná naloděním v den, který je uveden jako začátek plavby. Bližší informace Vám zašleme e-mailem. Po nalodění se posádka společně dohodne a zajistí nákup potravin na plavbu.

mapa

Přihlásit se na plavbu.

Jakou lodí poplujeme?

podrobnosti o lodi

Jaká je cena a způsob dopravy?

Cena za účast na plavbě je stanovena ve výši:
1 osoba 17 640 Kč

Cena je splatná okamžikem závazné rezervace místa na lodi. Storno pak již není možné, pouze za sebe najít náhradu, se kterou bude souhlasit kapitán. Cena neobsahuje vlastní dopravu na místo začátku plavby a dopravu z konce plavby zpět, poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu do lodi, případné dokoupení plynu na vaření a nákup zásob jídla. Technické náklady se dělí rovným dílem mezi všechny osoby na lodi. Náklady na jídlo se dělí rovným dílem mezi posádku, která stravuje kapitána. Předběžný odhad dodatečných nákladů na místě při 5-členné posádce je na osobu tento:

* technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 100 EUR
* potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 100 EUR

Dopravu na místo vyplutí a zpět z místa připlutí doporučujeme řešit letecky. Orientační cena zpáteční letenky Praha - Rhodos (RHO) a Athény (ATH) - Praha je cca 7 600 Kč s odbaveným zavazadlem.

Jaké podmínky můžeme během plavby očekávat?

V Egejském moři na naší trase lze v období července očekávat větry nejčastěji ze severu a severozápadu. Bezvětří zde nastává s nízkou pravděpodobností a to je ideální pro plavbu na plachetnici. Průměrné teploty vzduchu můžeme očekávat kolem 29°C.

Jak plavba probíhá?

První den po příletu dojde k nalodění posádky na loď a společnému nákupu potravin na danou etapu. V průběhu tohoto a následujících dnů Vás postupně seznámím s lodí a vším, co je potřeba vědět. Dle domluvy posádky naplánujeme jednotlivé denní etapy, jak daleko a kam ten den poplujeme, výstupy na pevninu a další aktivity. Vše domluvíme tak, aby Vám to vyhovovalo, ale s respektováním povětrnostních podmínek a stavu moře. Taktika plavby a pořadí navštívených míst se proto bude odvíjet od aktuální meteorologické předpovědi. Po celou dobu plavby se posádka střídá v přípravě jídla a podílí se na ostatních činnostech potřebných k zajištění plavby.

Kapitánem na zkoušku:

Opravdové námořní zkušenosti. Většinou se člověk účastní plavby jenom jako člen posádky s malou zodpovědností. Nebo pluje na zaoceánské lodi s veškerým komfortem. Tím se ale nepotká ani sám se sebou, ani s mořem. Plavba se mu může zdát nezábavná, nevybočující z každodenní reality. Můj způsob plavby Vám chce otevřít dveře za … Tím, že sami máte možnost řídit loď. Tím, že sami můžete ovládat plachty a navigovat.

Plavba pod plachtami nás vtáhne do jiného světa, než je ten, který většinu z nás obklopuje. Problémy zůstávají daleko na břehu a jediné, co nás začne zajímat, je právě ten relaxující koloběh: plavba pod plachtami, vítr, slunce, jídlo, odpočinek.

Tou dobou se ti z Vás, kteří budou na lodi poprvé, budou těšit z vlastních již nabytých zkušeností v ovládání lodě a uspokojujících pocitů z toho, že právě Vy sami řídíte loď a neomylně ji vedete k cíli.

Nejčastější otázky:

Na co se nejvíce ptáte - zobrazit

Přihlásit se na plavbu.

všechny plavby