Tomáš Kůdela - Plán akce

Tomáš Kůdela

yachting a expedice

Menu

Sociální sítě

Přidejte se

Staň se kapitánem

V rámci některých plaveb nabízím pro zájemce i praktický kurz yachtingu završený praktickou zkouškou pro získání vlastního kapitánského průkazu.

Čti více

VIP klub

Letní plachtění z Menorky na Sardinii 9.7.-18.7.2019

Obsah

„Poznejme jižní Sardinii“

Prožijte se mnou 10denní plavbu z Baleárských ostrovů na Sardinii.

Vyplujeme z ostrova Menorka ke břehům Sardinie. Kolem nich a okolo ostrůvků na jejím jihu budeme pokračovat až do cíle v přístavu Cagliari. Plavba je vhodná i pro děti. Budeme se koupat v zátokách či se zastavíme přímo na pláži, také podnikneme výstupy na pevninu. Přibližně uplujeme 300 NM.

Cílem je plavba sama, každodenní střídání dne a noci, východů a západů slunce, pohled na nekonečnou vodní hladinu.

ilustrace

Co se naučíte:

Samostatně řídit loď pod plachtami.
Orientovat se v námořních mapách.
Používat moderní navigační přístroje.
Důvěřovat sami sobě i na širém moři.

Co plavbou získáte:

Poznáte sami sebe.
Získáte důvěru ve své schopnosti.
Plně vypnete z rutiny každodenního života a zrelaxujete.

Kdo může plout?
- Každý, kdo má chuť aktivně zažít plavbu na plachetnici.
- Může to být i Tvoje první plavba v životě.
- Rodiny s dětmi.

Na této plavbě s námi bude můj osmiletý syn. Tomášek pluje od svých dvou měsíců a za tu dobu se stal zkušeným námořníkem. Považuji za vhodné na tuto skutečnost upozornit.

Kdy a kam poplujeme?

Termín: 9.7.-18.7.2019

Plavba z Menorky na Sardinii s jedním delším úsekem otevřeným mořem a dále kratší etapy spojené s koupáním.

Naše společná plavba začne na Menorce, která je typická krásnými vápencovými útesy a písečnými plážemi. Potkáme se v jejím hlavním městě Mahon, kde je také letiště.
Následně nás bude čekat nejdelší plavba této etapy, a to na Sardinii, která bývá označována jako smaragdový klenot Středomoří. Na této trase je pravděpodobný výskyt delfínů. Jih Sardinie nabízí nádherná místa plná kamenů různých tvarů a přírodní pláže, kde budeme úplně sami.
Zastavíme se také u ostrova Oristano, jehož historické centrum si zachovalo středověký ráz a určitě nezklame milovníky památek. Ať už jde o arborejské Antiquarium, kde jsou vystaveny archeologické nálezy, nebo o Oristánskou katedrálu, která je největší na Sardinii.

Itinerář

Úterý 9.7.2019 v 16:00 h - nalodění posádky v přístavu ve městě Mahon
Středa 10.7. - plavba 200 NM k Sardinii
Pátek 12.7. - plavba kolem Sardinie, zastávky v zátokách
Neděle 14.7. - doplutí k ostrovu Oristano
Středa 17.7. - přistání u města Cagliari
Čtvrtek 18.7. - v 10:00 vylodění posádky

Vlastní plavba začíná naloděním v den, který je uveden jako začátek plavby. Bližší informace Vám zašleme e-mailem. Po nalodění se posádka společně dohodne a zajistí nákup potravin na plavbu.

mapa

Přihlásit se na plavbu.

Jakou lodí poplujeme?

podrobnosti o lodi

Jaká je cena a způsob dopravy?

Cena za účast na plavbě je stanovena ve výši:
1 osoba 16 000 Kč
dítě 6 - 10 let 10 000 Kč
dítě do 6 let 7 000 Kč


Na tuto akci lze uplatnit věrnostní slevu - zobrazit podrobnosti

Cena je splatná okamžikem závazné rezervace místa na lodi. Storno pak již není možné, pouze za sebe najít náhradu, se kterou bude souhlasit kapitán. Cena neobsahuje vlastní dopravu na místo začátku plavby a dopravu z konce plavby zpět, poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu do lodi, případné dokoupení plynu na vaření a nákup zásob jídla. Technické náklady se dělí rovným dílem mezi všechny osoby na lodi. Náklady na jídlo se dělí rovným dílem mezi posádku, která stravuje kapitána. Předběžný odhad dodatečných nákladů na místě při 5-členné posádce je na osobu tento:

* technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 150 EUR
* potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 100 EUR

Dopravu na místo vyplutí a zpět z místa připlutí doporučujeme řešit letecky. Orientační cena zpáteční letenky bez zavazadel Praha-Mahon a Cagliari-Praha je 8 100 Kč. V tuto dobu nejsou ještě všechny lety v prodeji. Očekáváme tedy, že cena letenky se v budoucnu sníží.

Hlídání dětí na vaší dovolené: Pro vaše pohodlí vám nabízíme hlídání vašich ratolestí. Vy si tak můžete zajít na romantickou večeři nebo na výlet. Cena za hlídání je 200 Kč/h (1 dítě), 250 Kč/h (2 a více dětí).

Jaké podmínky můžeme během plavby očekávat?

Letní teploty na Sardinii přesahují takřka vždy 25 °C a nejvyšší teploty dosahují i 35 °C. Díky mořskému vánku jsou však i takto vysoké teploty lehce snesitelné. Převládají slunečné dny s ideálním počasím pro milovníky koupání v moři, potápění a šnorchlování.

Jak plavba probíhá?

První den po příletu dojde k nalodění posádky na loď a společnému nákupu potravin na danou etapu. V průběhu tohoto a následujících dnů Vás postupně seznámím s lodí a vším, co je potřeba vědět. Dle domluvy posádky naplánujeme jednotlivé denní etapy, jak daleko a kam ten den poplujeme, výstupy na pevninu a další aktivity. Vše domluvíme tak, aby Vám to vyhovovalo, ale s respektováním povětrnostních podmínek a stavu moře. Taktika plavby a pořadí navštívených míst se proto bude odvíjet od aktuální meteorologické předpovědi. Po celou dobu plavby se posádka střídá v přípravě jídla a podílí se na ostatních činnostech potřebných k zajištění plavby.

Kapitánem na zkoušku:

Opravdové námořní zkušenosti. Většinou se člověk účastní plavby jenom jako člen posádky s malou zodpovědností. Nebo pluje na zaoceánské lodi s veškerým komfortem. Tím se ale nepotká ani sám se sebou, ani s mořem. Plavba se mu může zdát nezábavná, nevybočující z každodenní reality. Můj způsob plavby Vám chce otevřít dveře za … Tím, že sami máte možnost řídit loď. Tím, že sami můžete ovládat plachty a navigovat.

Plavba pod plachtami nás vtáhne do jiného světa, než je ten, který většinu z nás obklopuje. Problémy zůstávají daleko na břehu a jediné, co nás začne zajímat, je právě ten relaxující koloběh: plavba pod plachtami, vítr, slunce, jídlo, odpočinek.

Tou dobou se ti z Vás, kteří budou na lodi poprvé, budou těšit z vlastních již nabytých zkušeností v ovládání lodě a uspokojujících pocitů z toho, že právě Vy sami řídíte loď a neomylně ji vedete k cíli.

Nejčastější otázky:

Na co se nejvíce ptáte - zobrazit

Přihlásit se na plavbu.

všechny plavby