Tomáš Kůdela - Plán akce

Tomáš Kůdela

yachting a expedice

Menu

Sociální sítě

Přidejte se

Staň se kapitánem

V rámci některých plaveb nabízím pro zájemce i praktický kurz yachtingu završený praktickou zkouškou pro získání vlastního kapitánského průkazu.

Čti více

VIP klubZ Brestu přes Biskajský záliv 15.3.-27.3.2019

Obsah

„Zažijte dobrodružství na Biskaji“

Prožijte se mnou 13denní plavbu v délce 700 NM z francouzského Brestu přes bouřlivý Biskajský záliv a dále kolem Portugalska do Cascais.

Plavba je pojata jako přeplavba pro získání dostatku zkušeností v náročnějších podmínkách. Procvičíme si terestrickou navigaci bez použití GPS a střídání hlídek. Naučíme se taktické plánování trasy podle meteorologických předpovědních modelů. Započtení uplutých námořních mil pro zájemce o průkaz B – Yachtmaster Offshore je samozřejmostí.

Cílem je plavba sama, každodenní střídání dne a noci, východů a západů slunce, pohled na nekonečnou vodní hladinu.

ilustrace

Co se naučíte:

Samostatně řídit loď pod plachtami.
Orientovat se v námořních mapách.
Používat moderní navigační přístroje.
Důvěřovat sami sobě i na širém moři.
Na začátku plavby se budeme učit počítat s přílivy a proudy.
Základy astronavigace se sextantem.
Plout po větru a křižovat proti větru.
Taktiku plánování přeplavbové trasy.

Co plavbou získáte:

Další míle a praxi v oblasti plavby „B“.
Zkušenosti s plánováním přeplavby.
Poznáte sami sebe.
Získáte důvěru ve své schopnosti.
Plně vypnete z rutiny každodenního života a zrelaxujete.

Kdy a kam poplujeme?

Termín: 15.3.-27.3.2019

Plavba z Brestu přes Biskajský záliv do Cascais.


Itinerář

Pátek 15.3.2019 v 16:00 h - nalodění posádky v marině Du Château v Brestu
Sobota 16.3. - teoretická a praktická příprava na vyplutí, dle podmínek vyplutí z Brestu
Pátek 22.3. - přistání v portugalském přístavu u města Viana
Sobota 23.3 - vyplutí jižním kurzem kolem portugalských břehů
Úterý 26.3. - doplutí k městu Cascais do mariny Cascais
Středa 27.3. - v 10:00 vylodění posádky

Vlastní plavba začíná naloděním v den, který je uveden jako začátek plavby. Bližší informace Vám zašleme e-mailem. Po nalodění se posádka společně dohodne a zajistí nákup potravin na plavbu.

mapa

Přihlásit se na plavbu.

Jakou lodí poplujeme?

podrobnosti o lodi

Jaká je cena a způsob dopravy?

Cena za účast na plavbě je stanovena ve výši:
1 osoba 21 100 Kč

Cena je splatná okamžikem závazné rezervace místa na lodi. Storno pak již není možné, pouze za sebe najít náhradu, se kterou bude souhlasit kapitán. Cena neobsahuje vlastní dopravu na místo začátku plavby a dopravu z konce plavby zpět, poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu do lodi, případné dokoupení plynu na vaření a nákup zásob jídla. Technické náklady se dělí rovným dílem mezi všechny osoby na lodi. Náklady na jídlo se dělí rovným dílem mezi posádku, která stravuje kapitána. Předběžný odhad dodatečných nákladů na místě při 5-členné posádce je na osobu tento:

* technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 160 EUR
* potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 100 EUR

Dopravu na místo vyplutí a zpět z místa připlutí doporučujeme řešit letecky. Orientační cena zpáteční letenky Praha-Brest a Lisabon-Praha je 5 300 Kč bez zavazadel. Platí pravidlo: čím dříve se letenky objednají, tím bývají levnější. Z Cascais je možno se do Lisabonu dopravit vlakem za cca 5 EUR.

Jaké podmínky můžeme během plavby očekávat?

Právě v období března je ještě velká pravděpodobnost západních větrů, a tak si přes Biskaj možná trochu zakřižujeme. Bude chladno a je třeba počítat i s bouřlivým počasím, kdy teplota větru v noci bude kolem 5°C. To v prudkém větru a vodní tříšti znamená, že je třeba se obléci jako na horách při -20°C.

Jak plavba probíhá?

První den po příletu dojde k nalodění posádky na loď a společnému nákupu potravin na danou etapu. V průběhu tohoto a následujících dnů Vás postupně seznámím s lodí a vším, co je potřeba vědět. Dle domluvy posádky naplánujeme jednotlivé denní etapy, jak daleko a kam ten den poplujeme, výstupy na pevninu a další aktivity. Vše domluvíme tak, aby Vám to vyhovovalo, ale s respektováním povětrnostních podmínek a stavu moře. Taktika plavby a pořadí navštívených míst se proto bude odvíjet od aktuální meteorologické předpovědi. Po celou dobu plavby se posádka střídá v přípravě jídla a podílí se na ostatních činnostech potřebných k zajištění plavby.

Kapitánem na zkoušku:

Opravdové námořní zkušenosti. Většinou se člověk účastní plavby jenom jako člen posádky s malou zodpovědností. Nebo pluje na zaoceánské lodi s veškerým komfortem. Tím se ale nepotká ani sám se sebou, ani s mořem. Plavba se mu může zdát nezábavná, nevybočující z každodenní reality. Můj způsob plavby Vám chce otevřít dveře za … Tím, že sami máte možnost řídit loď. Tím, že sami můžete ovládat plachty a navigovat.

Plavba pod plachtami nás vtáhne do jiného světa, než je ten, který většinu z nás obklopuje. Problémy zůstávají daleko na břehu a jediné, co nás začne zajímat, je právě ten relaxující koloběh: plavba pod plachtami, vítr, slunce, jídlo, odpočinek.

Tou dobou se ti z Vás, kteří budou na lodi poprvé, budou těšit z vlastních již nabytých zkušeností v ovládání lodě a uspokojujících pocitů z toho, že právě Vy sami řídíte loď a neomylně ji vedete k cíli.

Nejčastější otázky:

Na co se nejvíce ptáte - zobrazit

Přihlásit se na plavbu.

všechny plavby