Tomáš Kůdela - kurz

Tomáš Kůdela

yachting a expedice

Menu

Sociální sítě

Přidejte sePlavba a kurz ve Slovinsku 2.3.-9.3.2021
[připravujeme]

Podrobnosti

Staň se kapitánem

V rámci některých plaveb nabízím pro zájemce i praktický kurz yachtingu završený praktickou zkouškou pro získání vlastního kapitánského průkazu.

Čti více

VIP klubKondiční plavby a kurzy

Chcete se zdokonalit, poznat podmínky na otevřeném moři a naplout míle potřebné pro rozšíření kapitánského průkazu na typ „B“ – Velitel jachty mořské plavby (Yachtmaster Offshore)? Tak poplujte se mnou. Během plavby Vám předám své zkušenosti.

Uvažujete o vlastním kapitánském průkazu, toužíte být sami kapitány na svých dalších plavbách? Tak poplujte! Během plavby absolvujete kurz završený zkouškou z ověření praktických znalostí dle metodiky MDČR. Tato zkouška je nezbytná k získání průkazu „C“ – Velitel jachty příbřežní plavby (Yachtmaster Coastal).

Spojte příjemné s užitečným

Prožijte dobrodružnou plavbu a zároveň získejte praxi v ovládání lodě, navigaci a meteorologii. Osvojte si pravidla, která je třeba dodržovat při dlouhé plavbě otevřeným mořem v podmínkách, jež nám příroda připraví.

Ovládání lodě

Můj způsob plavby

Jako držitel nejvyššího oprávnění „A“ Velitel jachty oceánské plavby bez omezení (Yachtmaster Ocean), jachtařský instruktor a zkušební komisař jmenovaný MDČR Vám chci předávat své zkušenosti, které jsem roky sbíral na mořích a Atlantském oceánu.

Budete mít plnou zodpovědnost nejenom za sebe, ale i za celou posádku a loď. Nebojte se, postupně Vás do všeho zasvětím a jednotlivými kroky Vás provedu. Budete se cítit jistě, bezpečně a mít povznášející pocit ze svých nově objevených schopností v nekonečných vodách moře či oceánu. Právě praxe získaná na dlouhé plavbě, kdy je velká pravděpodobnost, že zažijete různé podmínky a stavy moře, je pro Vás tím nejlepším základem pro Vaše budoucí samostatné plavby.

Práce s lany

Témata kurzu

- teorie plavby
- plavba na motor
- plavba pod plachtami
- vedení lodě a manévrování
- práce s lodními zařízeními a lany
- záchranné prostředky
- nácvik „muž přes palubu“
- terestrická navigace
- námořní mapy a znaky
- elektronická navigace
- seznámení s astronavigací
- pravidla COLREG
- námořní právo
- obsluha radiostanice
- meteorologie

Přihlaste se na kondiční plavbu či kurz

Plánované plavby, na které se můžete přihlásit nezávisle na Vašich zkušenostech. Může to být i Vaše první plavba v životě. Náročnost plavby je vyjádřena stupni 1 až 3. Stupeň 1 odpovídá nejnižší náročnosti, klidná plavba, častější zastávky. Naopak stupeň 3 odpovídá vysoké náročnosti, dlouhé non-stop etapy otevřeným mořem či oceánem, vysoká psychická a fyzická zátěž.

Plavba a kurz ve Slovinsku 2.3.-9.3.2021

8denní plavba s krátkými ale i nočními etapami zaměřená také na techniku a její opravy.

Připravujeme

Náročnost 1

Praktický kurz

Z Izoly do Athén 15.4.-30.4.2021

Z Izoly do Athén 15.4.-30.4.2021 Z Izoly do Athén 15.4.-30.4.2021

16denní přeplavba z Izoly (Slovinsko) do Athén v délce cca 1000 NM.

Podrobnosti Náročnost 2

Přeplavba

Z Athén do Říma

Z Athén do Říma

16denní přeplavba z Athén do Říma v délce cca 850 NM.

Podrobnosti Náročnost 2

Přeplavba